|
Vineri-2, Sambata-3 si Duminica-4 OCTOMBRIE VEDETELE Teatrului de Revista `CONSTATIN TANASE` se afla in TURNEU IN SPANIA cu spectacolul `ALO, AICI REVISTA` Alexandru Arșinel, Nae Lazarescu și Vasile Muraru, Cristina Stamate, Gabriel Dorobanțu - INVITAT special, Valentina Fatu, Liliana Mocanu, Mirela Boureanu, Daniela Cristea, Grupul Excentric Acrobatic DUO Lascu și Ansamblul de Balet al Teatrului de Revista `Constantin Tanase` (coregrafia Cornel Popovici) Solisti: Vali Rosca, Iudith Iamandi si Mihai Ciobanu Balet: Edy Chiritescu, Miki Tampău, Oana Popovici, Dumitru Ghica, Eugen Sanda, Ligia Judeanu, Daniela Lazăr, Antoaneta Paraschiv, Mirela Constantin, Raluca Stefanescu, Sena Vladoiu, Cristina Marin, Andra Puțanu Turneul pe care trupa Teatrului de Revista `Constantin Tanase` îl va efectua în Spania în perioada 30 septembrie - 6 octombrie cu spectacolul `ALO, AICI REVISTA!` (regia Bițu Falticineanu) se desfașoara ca și cele de anul trecut de la Madrid, Valencia și Castellon, în cadrul Programului `Romani pentru Romani` inițiat de Primaria Municipiului București. De data aceasta cei care se vor putea bucura de prezența marilor artiști romani sunt comunitațile de romani din Madrid, Getafe, Aranjuez și Alacala, localitați unde vor avea loc spectacole seara, dupa urmatorul program (ora exacta a începerii spectacolelor va fi anunțata de organizatori): Vineri 2 octombrie - Sala Conservatorului Profesional de Muzica - Getafe Sambata 3 octombrie - Aranjuez Duminica 4 octombrie - Alcala de Hernares
PROGRAM spectacolele:
CLICK AICI http://www.teatrultanase.ro/
`OMUL CARE A VAZUT MOARTEA`

`IDOLII FEMEILOR`

`SCANDAL IN PARADIS`

`NEVESTELE VESELE`

`BUFONII REGELUI`
`DAI UN BAN, DAR FACE`

BILETELE se gasesc la Casa de Bilete a Teatrului de Revista `Constantin Tanase` (Sala RAPSODIA) - str. Lipscani nr.53, program zilinic 10.00 - 18.00
Costul biletelor este intre 15 RON si 20 RON in functie de categorie. La spectacolul IDOLII FEMEILOR pretului unui bilet la Categoria I este 25 RON.
Week-end cu Stela si Arsinel, Nae si Vasile, Adriana Trandafir si Cristina Stamate
In acest week-end Bucurestiul împlineste 549 ani de la prima atestare documentara, ocazie de a se sarbatori cu o serie de evenimente culturale, artistice, sportive, proiecții, cu jocuri de lumini, lasere si artificii, concerte, dansuri, muzica de fanfara si parade, cu expoziții foto, de pictura, urbanart, heraldica (la parterul Arcului de Triumf) si grafica, proiecții multimedia, târguri ale mestesugarilor, muzee si galerii deschise toata noaptea si spectacole de teatru, manifestari incluse în acțiunea intitulata simbolic - Zilele Bucurestiului, ediția 2008. Un veritabil maraton cultural organizat de Primaria Municipiului Bucuresti în acest week-end.
Sala `Rapsodia` a Teatrului de Revista `Constantin Tanase` situata în Centrul Istoric al Bucurestilor (Str.Lipscani nr.53), a programat special pentru `Zilele Bucurestiului` doua dintre cele mai de succes spectacole. `Pofta buna la Tanase` si `Dai un ban, dar face` sunt programate sâmbata, 20 septembrie si duminica, 21 septembrie începând cu ora 19.00.
Spectatorii vor avea ocazia sa-i aplaude pe Stela Popescu, Alexandru Arsinel, Adriana Trandafir (angajata a Teatrului `Tanase`!), Cristina Stamate, Nae Lazarescu si Vasile Muraru, apoi Mirela Boureanu, Miruna Birau, Bianca Anghel, Alin Gherghisan, Cristi Simion, Radu Ghencea, orchestra dirijata de Dan Ardelean si Ansamblul de Balet condus de coregraful Cornel Popovici. Regia artistica a celor doua spectacole este semnata de inegalabilul Bițu Falticineanu.
`Trecând peste momentele de deruta a datelor în care ni se promite ca în sfârsit ne vom muta din nou în Sala Savoy, Teatrul de Revista traieste!` - ne-a declarat îndragitul actor si catautor Alexandru Arsinel, directorul Teatrului Tanase. `Avem spectacole de excepție care vor fi incluse si în aceasta stagiune, precum - Bufonii Regelui, Omul care a vazut moartea - comedie de mare actualitate ce reda atmosfera algerilor într-un târgusor de provincie, Pofta buna la Tanase, Dai un Ban, dar face, OK, Melody, Mama Boema, Nevestele Vesele si altele.
Dupa Zilele Bucurestilor avem programate câteva turnee de mare anvergura în Banat, Nordul Moldovei, iar în luna octombrie vom pleca în Spania, unde vom susține spectacole la Barcelona, Valencia, Zaragoza si Castellon. Cu ocazia turneului din luna mai în Spania, la Madrid, colectivul teatrului a jucat în fața a peste 1.500 de spectatori. Tot în urma succesului de care ne-am bucurat la Chisinau la începutul acestui an, avem deja în decembrie contractat un alt turneu în Rep. Moldova`.
Pâna la inaugurarea Salii Savoy a teatrului Tanase, dar si a Gradinii Herastrau care va avea peste 2.500 de locuri, Sala Rapsodia va gazdui pe lânga spectacolele stagiunii (la matinee vor fi programate spectacolele pentru copii), Festivalul de Muzica Usoara `Aurelian Andreescu`, Trofeul `Mihai Maximilian` si doua premiere de excepție: `Idolii femeilor` cu Nae Lazarescu, Vasile Muraru, Cristina Stamate si Adriana Trandafir si spectacolul dedicat celor 30 de ani de activitate ai cuplului Stela Popescu - Alexandru Arsinel. Intitulat `Aplauze, Aplauze`, la acest spectacol vor fi mulți artisti invitați de onoare, printre care le amintim doar pe Tamara Buciuceanu si Luminita Anghel.
Camelia Seceleanu, IT & Events Manager InfoFashion Platinum Agency, tel +40722621673 E-mail: contact.infofashion@gmail.com Info F(ares) A(dvertising) S(uccess) H(armony) I(ntelligence) O(pportunity) N(ews) va invita sa descoperiti personalitati ce va pot inspira ! Our logo: `Fashion` is the language for all the world. Photos are the language of www.InfoFashion.ro. `Fashion, the perpetual state for all who desire to escape from the common things`. Info F(ares) A(dvertising) S(uccess) H(armony) I(ntelligence) O(pportunity) N(ews)
|